Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowy dzień. Uroczystość, która odbyła się w Szkole Podstawowej w Strachosławiu w dniu 26 listopada 2019 r. rozpoczęła się powitaniem przez panią dyrektor Alicję Nafalską wszystkich przybyłych gości - Wójta Gminy Kamień Pana Dariusza Stockiego, Przewodniczącego Rady Gminy Zbigniewa Czerwonkę, Andrzeja Kryckiego – inspektora do spraw oświaty, dyrektor Szkoły Podstawowej w Kamieniu Panią Dorotę Adamczyk, Radę Rodziców oraz  Pana Marcina Hałaja radnego Gminy Kamień.

Dzieci z grupy ,,Jagódki ’’ i ,,Tęczowa Kraina’’ zaprezentowały się w tańcu, śpiewie i recytacji wierszy. Uwieńczeniem uroczystości było złożenie przysięgi oraz Akt Pasowania. Pani Dyrektor Alicja Nafalska wypowiadając słowa "Pasuję Cię na Przedszkolaka" dotykała ramienia każdego dziecka za pomocą "czarodziejskiego ołówka". Po tak emocjonujących chwilach nie zabrakło również życzeń i upominków od zaproszonych gości oraz dyplomów i prezentów dla każdego dziecka. Uwieńczeniem uroczystości był pyszny tort i słodki poczęstunek. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji  i miłych wrażeń dla dzieci rodziców i nauczycieli.

Uroczystość Pasowania przygotowały Panie: Monika Mościcka, Magdalena Tarasiuk, Beata Niańko, Magdalena Piątek, Jolanta Hibner, Barbara Waszczuk, Karolina Harcej i Joanna Brzezowska - Krupa. Zdjęcia z uroczystości wykonali: Pani Izabela Głowacka - Dżaman, Monika Borkowska oraz Pan Zbigniew Weremko.

Pasowani na Przedszkolaka:

 oddział ,,Jagódki’’

 1. Julia Brudek
 2. Amelia Czapka
 3. Anna Domańska
 4. Kaja Domańska
 5. Maja Domańska
 6. Szymon Domański
 7. Mateusz Juszczyński
 8. Julia Józak
 9. Olaf Józak
 10. Milena Korpul
 11. Jakub Laskowski
 12. Jakub Mazurek
 13. Hanna Nafalska
 14. Zuzanna Olszewska
 15. Aleksander Paszkiewicz
 16. Hanna Piątek
 17. Dominik Porzycki
 18. Jakub Pudło
 19. Amelia Stachowska
 20. Pola Stola
 21. Tymon Stola
 22. Wiktor Szykuła
 23. Weronika Waszczuk
 24. Kamila Wróblewska
 25. Jan Żuk

oddział ,, Tęczowa Kraina’’

 1. Weronika Bałut
 2. Elena Furtak
 3. Amelia Glina
 4. Kornelia Gogołek
 5. Michalina Gregorczuk
 6. Oliwier Harcej
 7. Aleksander Jędrzejewski
 8. Amelia Kowalska
 9. Leon Nafalski
 10. Aleksandra Skrok
 11. Mikołaj Skroś
 12. Mikołaj Socha
 13. Gustaw Sztejn
 14. Zofia Sztejn
 15. Szymon Węglowski
 16. Roksana Wojnowska