Podczas uroczystych akademii szkolnych z okazji "Dnia Kobiet" w szkołach podstawowych w Kamieniu i Strachosławiu wójt Dariusz Stocki z dyrektorami szkół Edytą OśkoAlicją Nafalską wręczyli wyróżniającym się uczniom, którzy w pierwszym semestrze roku szkolnego 2022/2023 osiągnęli średnią ocen 5.0 w klasie V-VI i 4.75 w klasach VII-VIII oraz otrzymali wzorowe lub bardzo dobre zachowanie stypendia naukowe w kwocie 250 zł.

Stypendium w SP Kamień otrzymali: Nikola Imbirowicz, Lidia Waszczuk, Tomasz Górecki, Marcin Karczmarski, Mateusz Guz, Kuba Kasperek.

Stypendium w SP STRACHOSŁAW otrzymały Martyna Michalska i Julia Kozubal.

Gratuluję prymusom i życzę dalszych sukcesów, liczę że w drugim semestrze będzie większa liczba uczniów, których nagrodzimy – powiedział podczas wręczania  wójt Stocki.

W czasie uroczystości w Strachosławiu społeczność szkolna pożegnała Panią Kazimierę Koguciuk, która po ponad trzydziestu latach pracy w tej szkole przeszła na emeryturę.

Życzymy Pani Kazi dużo zdrowia i zasłużonego odpoczynku.