Mieszkańcy Pławanic z okazji obchodzonych świąt: dnia dziecka, dnia matki oraz dnia ojca bawili się na boisku piłkarskim podczas „Pikniku Rodzinnego” zorganizowanego przez Radę Sołecką w Pławanicach. W czasie imprezy młodzież szkolna rywalizowała w rzucie lotką do tarczy, skokach w workach, slalomie z piłką i rzutach woreczkiem do celu. Tatusiowie walczyli w biegu z założonymi goglami, mamusie zaś uczestniczyły w konkursie na najpiękniejszy strój letni wykonany z materiałów ekologicznych. Wszystkich do wspólnej zabawy zachęcał oraz różne konkurencje na wesoło prowadził zaproszony na ten piknik klaun. Do dyspozycji najmłodszych była dmuchana zjeżdżalnia oraz zamek. W tym samym dniu wczesnym rankiem w pobliskim stawie odbyły się zawody wędkarskie o „Puchar Wójta Gminy Kamień”. W kategorii juniorów I miejsce zajęła Oliwia Grabowska – (1650g ryb), II miejsce Mateusz Krawczuk – (1410g ryb), III miejsce Kuba Pertuk – (930g ryb) . W kategorii seniorów I miejsce zajął Franciszek Krawczuk – (1980g ryb), II miejsce Adam Witkowski – (1740g ryb), III miejsce Jan Wawrzycki – (1260g ryb).

Wszyscy uczestnicy konkurencji sportowych, którzy zajęli miejsca 1-3 otrzymali z rąk Wójta Gminy Kamień Romana Kandziory nagrody rzeczowe, wędkarze zaś odebrali pamiątkowe puchary i dyplomy.

            Wyniki konkurencji sportowych:

 • Rzut woreczkiem do celu:
 1. Dominika Pradun
 2. Magdalena Stafińska
 3. Julia Czach
 • Slalom z piłką kl.4-6
 1. Michał Lewczuk
 2. Mateusz Krawczuk
 3. Łukasz Klekotiuk
 • Rzut lotką do tarczy kl.0-3
 1. Dominika Pradun
 2. Zuzanna Wawrzycka
 3. Jan Grabowski
 • Rzut lotką do tarczy kl.4-6
 1. Michał Lewczuk
 2. Katarzyna Fajman
 3. Jakub Klekotiuk
 • Skoki w workach kl.0-3
 1. Martyna Stocka
 2. Magdalena Stafińska
 3. Kacper Lewczuk
 • Skoki w workach kl.4-6
 1. Nikola Glina
 2. Łukasz Klekotiuk
 3. Jakub Klekotiuk

            Po świetnej zabawie wszyscy uczestnicy zasiedli przy ognisku i upiekli kiełbaski.