W Kamieniu przy świetlicy wiejskiej został wybudowany nowy dwustanowiskowy garaż z przeznaczeniem na garażowanie wozu strażackiego ratownictwa technicznego i wodnego wraz z łodzią oraz ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego Jelcz, które dotychczas stacjonowały w prywatnych garażach strażaków ochotników.

Budynek wybudowano ze środków własnych gminy  oraz z części dwóch funduszy sołeckich mieszkańców Kamienia. Dotychczasowy blaszany garaż przenieśliśmy na teren przy budynku urzędu i garażuje w nim nasz ciągnik – mówi wójt Dariusz Stocki. Zapewnienie właściwego zaplecza logistycznego i skoncentrowanie posiadanego sprzętu w jednym miejscu pozwoli na utrzymanie pojazdu i sprzętu w ciągłej gotowości bojowej, a to będzie miało wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców z terenu gminy Kamień i okolic dodaje wójt.

Wszystkie prace począwszy od wytyczenia budynku garażu, Kierownika budowy, prace ziemne, wznoszenie konstrukcji, obudowanie ścian i wykończenie zostało wykonane czynem społecznym przez strażaków ochotników oraz szeregu osób im życzliwych i pomocnych. Niektóre z materiałów pozyskaliśmy nieodpłatnie a pozostałe praktycznie po kosztach produkcji i zakupu. Wszyscy staraliśmy się aby ten garaż, który jest niezbędny dla funkcjonowania naszej jednostki powstał jak najmniejszym kosztem – mówi Komendant Gminny OSP w Kamieniu Jacek Waszczuk.

Wójt Stocki i Komendant Waszczuk serdecznie dziękują za okazaną bezinteresowną pomoc firmie Stal-Bud Wiesław Nastaj z Chełma dzięki której budowa garażu przebiegała tak sprawnie.

W ubiegłym roku przy garażu OSP Strachosław został dobudowany również blaszany garaż, w którym przechowywany jest sprzęt strażacki. W tym roku planujemy przy udziale części środków z funduszu sołeckiego mieszkańców Czerniejowa dobudować do świetlicy garaż dla OSP Czerniejów dodaje wójt Stocki.