W związku z planowanym przystąpieniem Gminy Kamień do programu: „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej” ogłoszonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, niezbędnym jest przeprowadzenie inwentaryzacji odpadów rolniczych jakie będą utylizowane na terenie Gminy Kamień. W związku z powyższym zwracamy się z prośbą do rolników z terenu gminy Kamień, którzy posiadają odpady typu: folia rolnicza, siatka i sznurek do owijania balotów, opakowania po  nawozach i  typu Big Bag, o wypełnienie poniższej ankiety do dnia 26 lipca 2021 r.

Zbiórka ww. odpadów rolniczych będzie bezpłatna, w związku z tym prosimy, aby ankieta była wypełniona rzetelnie (Gmina Kamień nie będzie przyjmowała odpadów w ilości przewyższającej zadeklarowaną w ankiecie ilość tych odpadów). Planowany termin zbiórki to I półrocze 2022 roku.

W ramach realizacji zadania jako koszty kwalifikowane nie są uznawane koszty odbioru odpadów od rolników. Rolnicy we własnym zakresie zobowiązani będą dostarczyć folię i inne odpady z produkcji rolniczej do miejsca wskazanego przez gminę.

Zadanie będzie realizowane wyłącznie pod warunkiem pozyskania przez Gminę Kamień dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Wypełnioną ankietę prosimy złożyć w Urzędzie Gminy Kamień

ul. Diamentowa 15, 22-113 Kamień, w pokoju nr 6,

bądź podpisaną wysłać mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Formularz ankiety