W ubiegły piątek w Bibliotece Publicznej w Chełmie odbyło się przekazanie symbolicznych czeków z kwotami dofinansowania dla poszczególnych gmin, których drogi otrzymały dotację rządową.

Wójt Dariusz Stocki odebrał z rąk Wicepremiera Jacka Sasina i Wicewojewody Lubelskiego Roberta Gmitruczuka symboliczny czek na kwotę 1 055 588 zł.

Nasza gmina zrealizuje blisko 3-kilometrowy odcinek drogi w Koczowie za 1 451 421 zł. Na tę inwestycję uzyskała wsparcie w wysokości 60 proc., czyli 870 852 zł. Z pieniędzy z programu wykona także ponad 700 metrów drogi Strachosław – Kamień Kolonia – Józefin. Wartość przedsięwzięcia to 307 894 zł, z czego 184 736 zł to dotacja z Funduszu.

Oprócz Gminy Kamień na drogowe inwestycje pieniądze otrzymało jeszcze osiem gmin z powiatu chełmskiego: Białopole, Chełm, Leśniowice, Ruda Huta, Rejowiec, Rejowiec Fabryczny, Wierzbica i Wojsławice.

Jak zapewnia Wójt Dariusz Stocki jeżeli w kolejnych latach kontynuowany będzie ten projekt to Gmina Kamień systematycznie będzie składać wnioski na budowę kolejnych dróg gminnych w miarę możliwości budżetu gminy.