Jak co roku wróżenie w andrzejkowy wieczór wszystkim jest znane od bardzo dawna. Są to wróżby i zabawy, które sprawiają  dzieciom ogromną radość.

W piątek 29 listopada 2019 roku odbyły się w świetlicy Andrzejki. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem chciały spojrzeć w  przyszłość. Dowiedzieć się co przepowiedzą wróżby. Przygotowane rekwizyty, zapach topionego wosku stworzyły niezwykły nastrój dla przeróżnych wróżb. Za pomocą  obrazków i różnych symboli wszyscy  odkrywali  kim zostaną w przyszłości. Największą radość przyniosła  dzieciom wróżba lania wosku przez dziurkę od klucza. Kształty ,które powstawały sprawiły dzieciom nie do opisania radość oraz okazję do rozwijania wyobraźni. Troszkę sprawności wymagała wróżba polegająca na trafieniu monetą do naczynia z wodą ,aby spełniły się największe marzenia. Dziewczynki miały możliwość poznania imienia swojego partnera, a chłopcy swojej przyszłej ukochanej. Mieliśmy okazję do sprawdzenia kto z uczestników zabawy najszybciej wejdzie w związek małżeński. Wróżba polegała na ustawianiu butów jeden za drugim w kierunku drzwi. Ta osoba, której but  jako pierwszy przekroczył próg wygrała. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy taneczne, malowanie obrazków, konkursy oraz słodki poczęstunek. Podczas andrzejek nie brakowało humoru i dobrej zabawy.

Czy wróżby się spełnią ? Przyszłość nam pokaże – jedno jest pewne dzieci podczas tego magicznego wieczoru bawiły się cudownie i będą wspominać ten wieczór wyjątkowo.