W niedzielę 24  lipca 2016 roku w Kamieniu odbył się  piąty festyn „DNI KAMIENIA”.

Imprezę rozpoczęły zawody wędkarskie na zalewie w Natalinie. W wyniku rywalizacji I miejsce zajął Dawid Fituła, II –  Jan Stefański, III – Adam Witkowski. Nagrodzony został również najmłodszy uczestnik zawodów wędkarskich – Jarosław Seniuk.O godz. 14.00 przy świetlicy wiejskiej rozpoczęła się główna część imprezy. Najmłodsi uczestnicy festynu korzystali z wielu atrakcji tj. zjeżdżalni, dmuchanego zamku, przejażdżka wagonikiem rekreacyjnym i kucykiem, malowanie twarzy i pokaz baniek mydlanych.W trakcie imprezy odbyły się również konkursy dla dzieci. W konkurencji sportowej „Rzut piłką lekarską” w kategorii klas I- III zwyciężył Darek Fajman (4,30 m), II miejsce zajął Łukasz Syryjczyk (2,30 m), III – Jakub Korzeniewski z wynikiem 1,70 m.W kategorii klas IV- VI: I miejsce zajęła Natalia Kołosińska (6,10 m), II – Nikola Sadlej (6,00 m), III – Aleksandra Radzieńczak (5,30 m). Laureaci poszczególnych miejsc otrzymali dyplomy i puchary.Ponadto można było podziwiać wystawę prac dzieci, które wzięły udział  w konkursie plastycznym „Moja okolica letnim słońcem malowana”.W kategorii dzieci przedszkolnych nagrodzeni zostali: Martyna Kozyrska, Szymon Szpindowski i Nikola Imbirowicz, w kategorii klas I- III: Kacper Gąsiorowski, Martyna Strelczuk, Weronika Stefanek., w kategorii klas IV- VI – Aleksandra Kozyrska. Wyróżnienia otrzymali: Natalia Wazelin, Maja Kozubal, Patrycja Majkutewicz oraz Martyna Michalczuk.Uczestnikom zapewniono poczęstunek w postaci grochówki przygotowanej w warunkach polowych i pieczonego dzika przekazanego przez Koło Łowieckie Nr 22 w Chełmie. W części artystycznej zaprezentowały się lokalne zespoły: „Koral”, „Rosa”, zespół młodzieżowy „STONE” działający przy Szkole Podstawowej w Kamieniu, solistki Ewa Stafińska i Aleksandra Radzieńczak, duet Magdy Ragus i Karoliny Skibińskiej oraz zespoły zaproszone: „Bimber Boys”,  „Impeet”, „Good Band” i kapela „Kataryna”.Festyn zakończył się w późnych godzinach nocnych zabawą taneczną z zespołem „Revers”.