W dniach 15-16 lipca 2017 r. odbył się VI festyn Dni Kamienia. Imprezę rozpoczął II Gminnym Rajd Rowerowy, w którym wzięły udział 34 osoby. Mimo ulewnego deszczu, który opóźnił start o dwie godziny, uczestnicy pokonali zaplanowany odcinek drogi o długości 28 kilometrów. Trasa rajdu rozpoczęła się przy świetlicy wiejskiej w Kamieniu i przebiegała następująco: Kamień – Strachosław – Roźdżałów Kolonia – Mołodutyn – Wolawce – Koczów – Haliczany – Natalin Czerniejów i kończyła się metą przy świetlicy. Każdy z uczestników rajdu otrzymał okolicznościową przypinkę, baton energetyczny i wodę mineralną.

Drugi dzień imprezy rozpoczęły I zawody wędkarskie zorganizowane przez działające w gminie Kamień Stowarzyszenie Wędkarskie PIRANIA. Uczestnicy zebrali się przy zbiorniku wodnym w Natalinie o godz. 5.00 rano. Na początku omówiono zasady połowu ryb i losowanie stanowisk wędkarskich. Zawody rozpoczęły się o godz. 6.00 i trwały do 9.30. 27 miłośników wędkowania startowało w dwóch kategoriach wiekowych – młodzieży (4 zawodników) i dorosłych (23 zawodników). Werdykt komisji sędzioweskiej był następujący:

– w kategorii młodzieży I miejsce zajął Krystian Witkowski, II – Kajetan Góźdź, III – Dawid Lewkowicz.

– w kategorii dorosłych I miejsce zajął Robert Szkałuba, II – Andrzej Rudnik, III – Stefan Józak .

Prezes Stowarzyszenia Roman Kołtun, Sekretarz Gminy – Joanna Jabłońska oraz Wójt Gminy – Roman Kandziora wręczyli zwycięzcom nagrody i dyplomy. Uczestnicy otrzymali również pamiątkowe przypinki okolicznościowe. Zawody zwieńczyło wspólne grillowanie.

Organizacja zawodów została dofinansowana w ramach projektu „Lubelskie Lokalnie Mikrodotacje FIO 2” ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu – Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

O godzinie 11.30 miały miejsce zawody strzeleckie dla dzieci i młodzieży, oraz rozgrywki piłki siatkowej strażaków z OSP Kamień kontra samorządowcy gminy Kamień.

W zawodach strzeleckich w kategorii klas I – III najlepsi okazali się:

Filip Martyniuk

Leon Waszczuk

Igor Radzieńczak

Kategoria klas IV – VI:

I – Marcin Michalczuk

II- Nikola Sadlej

III – Weronika Jabłońska

Kategoria młodzież:

Wiktoria Sadlej

Michał Momot

Kacper Sadlej

Zawody prowadził Mirosław Kasjan. Laureaci poszczególnych miejsc otrzymali dyplomy i puchary.

W rozgrywkach piłki siatkowej lepszą okazała się grupa OSP Kamień, uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale.

Najmłodsi bawili się na dmuchanej zjeżdżalni i zamku. Mogli również odbyć przejażdżkę kucykiem oraz ciuchcią.

W trakcie imprezy przeprowadzono konkurencje sportowe „kręcenie hula hop” oraz „skoki w workach” dla dzieci w wieku szkolnym.  Nagrodzeni zostali: Zuzanna Wawrzycka, Zuzanna Szewczuk, Wiktoria Sadlej, Martyna Józak, Filip Martyniuk, Nikola Sadlej, Karol Jaworski, Julek Jaworski, Szymon Szpindowski. Uczestnicy otrzymali drobne nagrody rzeczowe.

Na scenie zaprezentowały się lokalne zespoły: „Koral”, „Rosa”, dzieci i młodzież z zespołu „STONE” pod kierownictwem pani Renaty Górki oraz najmłodsi artyści – grupa przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej w Kamieniu. Solo wystąpiła Ewa Stafińska, Katarzyna Kołtun i Justyna Dzwonik. Wystepowały również zaproszone zespoły „CudaWianki”, „Mada Bis”, „Siedliszczanie z nad Wieprza” oraz „IMPEET”.

Organizatorzy zapewnili uczestnikom grochówkę przygotowaną w warunkach polowych. Koło Łowieckie nr 22 przyrządziło pieczonego dzika.

Festyn zakończył się zabawą taneczną przy zespole „REVERS” tuż po północy.