Z inicjatywy Wójta Gminy Kamień oraz Radnych w dniach 30 czerwca i 1 lipca w miejscowości Kamień zorganizowano VII Festyn „Dni Kamienia”. Niestety pogoda w niedzielę nie sprzyjała imprezom plenerowym. Jednak pomimo deszczu na placu przy Świetlicy Wiejskiej w Kamieniu przybyli mieszkańcy z naszej gminy i goście.

W sobotę 30 czerwca miał miejsce III Gminny Rajd Rowerowy. Rowerzyści z Gminy Kamień wyruszyli spod Urzędu Gminy w ok. 25-kilometorową trasę nad staw w Wojsławicach gdzie spotkali się z innymi grupami rowerowymi współpracującymi z do LGD „Ziemi Chełmskiej”. Na uczestników czekały liczne atrakcje, w tym parada rowerowa, ognisko i losowanie nagród. Imprezie towarzyszyły również występy artystyczne.

Drugiego dnia uroczystość w godz. 6.00 do 9.00  rozpoczęły się zawody wędkarskie na zalewie w Natalinie. Najlepsi okazali się: Krystian Kołtun zajmując I miejsce, II miejsce zajął Dariusz Jaszcz a III miejsce zajął Robert Szkałuba.

Najmłodsi mogli liczyć na świetną zabawę podczas warsztatów plastycznych (wykonując figurki gipsowe), malowania twarzy i zabawy piaskiem kinetycznym. Najwięcej radości sprawiła dzieciom kolorowa karuzela i przejażdżka kucykiem.

W trakcie festynu można było podziwiać wystawę prac dzieci, które wzięły udział w konkursie plastycznym pod hasłem „ Letnia przygoda”. Powołana komisja konkursowa dokonała oceny prac 27 czerwca, a nagrody laureaci otrzymali w trakcie festynu.

W kategorii przedszkolak najlepsi okazali się:

Wiktoria Szewczuk, Martyna Pieńkowska, Natalia Kołtun
Katarzyna Wawrzycka, Julia Skibińska
Wiktoria Dżaman, Oskar Krawiec

W kategorii klas I- III:

I – Mateusz Brylewski, Marcin Kaczmarski, Emilia Pietrucha

II –  Lidia Waszczuk, Wiktoria Krawczyńska

III – Dominik Stafiński, Wiktoria Błaszczak, Bartłomiej Szewczuk, Ignacy Skibiński

W kategorii klas IV- VII:

Aleksandra Kozyrska
Łukasz Kozyrski
Kuba Wereszczyński

Na scenie zaprezentowały się nasze lokalne zespoły: „Koral”, „Rosa”, zespół młodzieżowy działający przy szkole podstawowej w Kamieniu pod kierownictwem Renaty Górki, dzieci z punktu przedszkolnego, grupa „ Misie” ze Strachosławia pod kierownictwem Moniki Mościckiej i Magdaleny Tarasiuk, dzieci z punktu przedszkolnego grupa „Smerfy” z Kamienia pod kierownictwem Elżbiety Gierczak, dzieci z oddziału przedszkolnego grupa 5- Latków z Kamienia pod kierownictwem Marioli Grabowskiej, solo wystąpiła Wiktoria Krupa, Katarzyna Kołtun, Magdalena Stafińska, w duecie Nikola Jaroszyńska i Jan Kedzierwaski, w trio zaś Kacper Szeliga, Emilia Kiełbowicz i Paulina Łysiak. Gościnnie wystąpił zespół „ Kataryna”, grupa taneczna z MDK – Klub Boogie Opust Twist oraz DJ Max Wodzirej.