W niedzielę 10 września 2017 r. przedstawiciele gminy Kamień uczestniczyli w dożynkach powiatowych. W tym roku gospodarzem imprezy była gmina Rejowiec. Dożynki rozpoczęły się mszą dziękczynną w intencji rolników.
W trakcie uroczystości dożynkowych odbyły się konkursy:
– „Na najładniejszy wieniec dożynkowy”
– „Na najlepiej wypieczony bochen chleba”
– „ Na najlepszą nalewkę”
– „Najładniejszą kompozycję kwiatowo-owocowo- warzywną”
– „Na najlepsze ciasto słodkie i wytrawne”
Gminę Kamień w konkursie na najładniejszy wieniec tradycyjny reprezentowało sołectwo Strachosław, które uzyskało II MIEJSCE i nagrodę pieniężną.
Pani Agnieszka Czarnecka otrzymała wyróżnienie za kompozycję kwiatowo-owocowo- warzywną, również wyróżniony został pan Piotr Czapka w konkursie na najlepszą nalewkę.
Twórcy ludowi z poszczególnych gmin wystawiali swoje prace, rękodzieła, wypieki. Gminę Kamień reprezentowali: Stanisław Koguciuk, Piotr Czapka- malarstwo, Teresa Gleń – szydełkowanie, Pelagia Grabowska oraz Czesława Kołtun- rękodzieło z papieru.
Świetlice wiejskie w Kamieniu i Strachosławiu przy współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną zaprezentowały prace dzieci i młodzieży.
Zespół „Koral”, „ Rosa” oraz dziecięco –młodzieżowy zespół „Stone” działający przy Szkole Podstawowej w Kamieniu pod kierownictwem pani Renaty Górki, zaprezentowali swój dorobek muzyczny na scenie.