W tym roku Gminne Święto Plonów zostało zorganizowane w miejscowości Mołodutyn. Uroczystość rozpoczęto mszą świętą koncelebrowaną przez księży: ks. Kanonika Kazimierza Próchniaka i ks. Radosława Karpiuka z Parafii w Kamieniu podczas której poświęcono chleb i wieńce dożynkowe. Następnie starostowie dożynkowi podzielili się chlebem ze wszystkimi uczestnikami dożynek. Wójt Gminy Dariusz Stocki powitał wszystkich gości przybyłych na uroczystość oraz wygłosił okolicznościowe przemówienie po, którym została poświęcona i odsłonięta pamiątkowa tablica upamiętniająca życie i twórczość Władysława Kuchty poety ludowego z Mołodutyna. W uroczystym odsłonięciu uczestniczyli zaproszeni goście oraz rodzina poety. Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna. Na scenie zaprezentowały się zespoły: „Rosa” i „Koral”, które przed swoimi występami odebrały wyróżnienie „Zasłużony dla Gminy Kamień”. Następnie wystąpili: „REMEDIUM”, „HISTON”, zespół z Mołodutyna, solista Bartłomiej  Miszczuk. Wieczorem zabawę taneczną poprowadził „Dj Wodzirej Atomic”. Jednocześnie zostały przeprowadzone konkursy na: „Najładniejszy wieniec dożynkowy”„Najlepiej wypieczony bochen chleba” i „Najsmaczniejszą szarlotkę”. Uczestnicy dożynek mogli obejrzeć wystawę „Płodów Rolnych” oraz wystawy „Sztuki ludowej”. Dla wszystkich przygotowaliśmy grochówkę i kiełbaski z grilla zaś Lubelska Izba Rolnicza zorganizowała „Piknik Drobiowy” w czasie jego trwania zaprezentowano produkty z mięsa drobiowego, porady kulinarne na temat przygotowania potraw oraz porady na temat zdrowego żywienia. Odbyła się także degustacja produktów z mięsa drobiowego, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Ochotnicza Straż Pożarna z Kamienia zorganizowała „Plenerowy Punkt Szczepień przeciw COWID – 19” zaszczepiono około 30 osób. Widząc tak liczną obecność mieszkańców gminy i okolic oraz zaproszonych gości uważam, że organizowanie imprez w plenerze jest bardzo potrzebne – mówi wójt Dariusz Stocki.