Dzień dziecka to dla najmłodszych jeden z najbardziej oczekiwanych dni w roku. Z tej okazji 11 czerwca 2016 r. na placu przy Świetlicy Wiejskiej w Kamieniu dla dzieci przygotowanych było wiele atrakcji m.in. dmuchana zjeżdżalnia, basen z piłeczkami, konkursy, gry i zabawy .Jedną z najciekawszych atrakcji dla dzieci była zabawa w poszukiwaczy skarbów. Uczestnicy dostali mapę i wszelkie wskazówki, które miały zaprowadzić ich do celu. Skarbem, który  dzieci wykopały z piasku okazał się słoik wypełniony słodyczami.  Dzieci radośnie rywalizowały w rozgrywkach i zabawach m.in.  w  kręceniu hula hop, przyklejaniu kolorowych piegów na twarzy, jedzeniu jabłka na nitce itp. Dla uczestników były przewidziane drobne upominki. Na zakończenie obchodów dzieci uczestniczyły wspólnie w przygotowanym przez rodziców grillu.Celem imprezy była aktywizacja rodzin do wspólnego spędzania wolnego czasu. Gry i zabawy na świeżym powietrzu sprawiły, że każde dziecko bawiło się rewelacyjnie.