Dnia 10.06.2017r. Świetlica Wiejska i Biblioteka Gminna w Strachosławiu zorganizowały dla dzieci aktywnie biorących udział w życiu świetlicy i biblioteki Dzień Dziecka. Dzień ten był bogaty w różnego rodzaju atrakcje i dobrą zabawę.

Jedną z atrakcji była wycieczka do Chełmskich Podziemi Kredowych. Pani przewodnik zaprosiła dzieci do wspólnego zwiedzania królestwa Ducha Bielucha, mówiła, że Duszek Bieluszek jest przyjacielem wszystkich dzieci i nie trzeba się go bać. Dzieci w trakcie zwiedzania krętych podziemi dowiedziały się, że podziemia kredowe w Chełmie są zabytkową kopalnią kredy i że jest to unikat górnictwa kredowego w Europie.

Po wycieczce dzieci wróciły do świetlicy, gdzie czekało na nich wiele innych atrakcji i dobrej zabawy.

Jedną z wielu zabaw było zbijanie piniaty wypełnionej cukierkami. Była również zabawa z wodą – uczestnicy dostali pojemniki z wodą i wszelkie wskazówki jak zwyciężać w tej rozgrywce. Dobrą zabawę zapewniła również dzieciom foto-budka. Dzieci świetnie bawiły się też przy rzucaniu lotką w nadmuchane balony. Wszyscy uczestnicy w ciągu całej imprezy mogli korzystać z nadmuchiwanego zamku.

Po każdej konkurencji było mnóstwo śmiechu i słodkich niespodzianek. Gry i zabawy na świeżym powietrzu sprawiły, że każde dziecko bawiło się rewelacyjnie. Panie ze Świetlicy i Biblioteki zorganizowały dla wszystkich dzieci grilla z pysznymi kiełbaskami, chrupiącym poczęstunkiem i lodami.