4 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej w Strachosławiu odbył się Dzień Rodziny.

Dzieci z Punktu Przedszkolnego oraz Oddziału Przedszkolnego, a także uczniowie klas młodszych wykonali piosenki dla Rodziców przygotowane pod opieką wychowawców.

Następnie zatańczyła para taneczna Patrycja Koziej i Jakub Ungert – wychowankowie klubu tanecznego TAKT w Chełmie. Zaproszeni tancerze w roku 2017 uzyskali tytuł pierwszych wicemistrzów Okręgu Lubelskiego w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Para zaprezentowała swoje umiejętności w obu stylach tanecznych, a występ spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem – były oklaski, uśmiechy, upominki i podziękowania.

W dalszym ciągu klasa I i II wystawiły przedstawienie przygotowane podczas zajęć teatralnych prowadzonych przez Panią Grażynę Wietrzyk – Neckier z dekoracjami Pani Teresy Wawryniuk i Pani Anety Feresz.

Po występach wręczono nagrody za udział w konkursie plastycznym Ja i moja rodzina. Otrzymali je Martyna Mazurek, Maja Wasilewska, Mikołaj Bartosiak, Amelia Stola, Karol Tarasiuk, Julia Durko, Mateusz Mościcki, Karolina Rutkowska, Bartosz Pasztelan, Igor Radzieńczak, Karolina Kołyga, Nikola Pryk, Mikołaj Hałaj, Nikola Michalska, Bartosz Juszczyński, Filip Paszkiewicz, Aleksandra Domańska, Zosia Bartosiak, Julia Kozubal, Oliwia Piwko, Adam Domański, Filip Gruszecki. Konkurs zorganizowała i przeprowadziła Pani Izabela Głowacka – Dżaman.

Po części wstępnej impreza przeniosła się na boisko szkolne gdzie przygotowane były kolejne atrakcje: zawody sportowe, zjeżdżalnia, trampolina, pieczone kiełbaski oraz słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców. Podczas całego Dnia Pani Monika Jatczuk pięknie wymalowała twarze większości dzieci.

Uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w zawodach sportowych i rywalizowali w czterech konkurencjach:

Rzuty do celu:

I miejsce – Julia Hibner, Krystian Godziszewski

II miejsce – Dominika Bas, Mikołaj Petruk

III miejsce – Julia Durko, Filip Paszkiewicz

IV miejsce – Karolina Grzywna, Mikołaj Majdan

V miejsce Julia Piątek, Dawid Wawryniuk

Slalom z piłką:

I miejsce – Dominika Bas, Mikołaj Petruk

II miejsce – Julia Hibner, Krystian Godziszewski

III miejsce– Julia Durko, Mikołaj Majdan

IV miejsce – Julia Piątek, Dawid Wawryniuk

V miejsce –  Filip Paszkiewicz

Skoki w workach:

I miejsce – Julia Durko, Krystian Godziszewski

II miejsce – Karolina Grzywna, Mikołaj Petruk

III miejsce – Dominika Bas, Filip Paszkiewicz

IV miejsce – Julia Piątek, Dawid Wawryniuk

V miejsce – Julia Hibner

Tor przeszkód:

I miejsce – Julia Piątek

II miejsce – Julia Durko

III miejsce – Maja Hibner

IV miejsce – Julia Hibner

V miejsce – Karolina Grzywna

VI miejsce – Patrycja Grzywna

VII miejsce – Dominika Bas

Zawody zorganizowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego Pani Izabela Głowacka – Dżaman i Pan Dariusz Stocki.