W dniach od 2 do 12 lutego 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Strachosławiu spędzali ferie zimowe w pięknej, górskiej miejscowości o nazwie Zawoja. Warunki pogodowe były idealne do nauki jazdy na nartach. Wszyscy uczestnicy zimowiska opanowali tę niełatwą sztukę, na koniec wzięli udział w zawodach narciarskich przygotowanych przez instruktora. Każde dziecko otrzymało dyplom i słodki upominek.

Oprócz nauki na nartach zorganizowane były wyjścia na lodowisko, spacery po miejscowości i dwie niezwykle ciekawe wycieczki. Pierwsza z nich odbyła się do Zakopanego, gdzie uczniowie mieli możliwość zobaczenia Wielkiej Krokwi, Kościoła na Krzeptówkach, wjechania kolejką górską na Gubałówkę i kupienia pamiątek na Krupówkach.

Drugą wycieczką był wyjazd do Krakowa. Tam uczestnicy zimowiska zwiedzili Katedrę Wawelską, komnaty królewskie na Wawelu, zobaczyli Dzwon Zygmunta, Sukiennice i Stary Rynek. Mieli także spacer na ulicę Franciszkańską pod budynek, gdzie za życia zatrzymywał się nasz papież Święty Jan Paweł II.

W czasie wolnym od zajęć na stoku młodzież przygotowała plakaty malowane farbami na temat: Bezpiecznie mieszkam, bawię się i pracuję w gospodarstwie, Uważajmy na choroby odzwierzęce i Atrakcje zimowiska w Zawoi.

Oprócz tego brali udział w wielu turniejach, zabawach, uczyli się tańczyć, pokazali swe talenty w programie Mam talent oraz bawili się na dyskotekach.

Wszyscy uczestnicy zgodnie stwierdzili, że wyjazd był bardzo ciekawy i udany, nie było czasu na nudę. A nad tym czuwała kadra: Pan Jan Rudnicki oraz Panie: Monika Gajewska, Beata Kołosińska i Teresa Wawryniuk.

Organizatorami zimowiska w Zawoi byli:

Fundacja „150 LAT KGW” w Warszawie, Regionalny Związek Rolników, Kółek i Organizacji w Chełmie oraz Szkoła Podstawowa w Strachosławiu.