W Szkole Podstawowej w Strachosławiu uczniowie klas VII-VIII rywalizowali w Gminnych zawodach o „Puchar Wójta Gminy Kamień”  koszykówce chłopców. W zawodach wzięli udział zawodnicy ze szkół z: Czerniejowa, Kamienia i Strachosławia. W całych zawodach triumfował Strachosław (opiekun: Izabela Głowacka – Dżaman), który wygrał z Czerniejowem (opiekun: Łukasz Krasuń) 12:10 i Kamieniem (opiekun: Paweł Łapiński i Mariusz Prystupa) 9:6. Na drugim miejscu uplasował się Kamień pokonując koszykarzy z Czerniejowa 7:6. Tym samym zespół z Czerniejowa zajął trzecie miejsce.

Kolejność miejsc:

I miejsce – SP Strachosław

II miejsce – SP Kamień

III miejsce – SP Czerniejów

            Wszystkie zespoły z rąk Wójta Gminy Kamień Dariusza Stockiego i dyrektora szkoły Alicji Nafalskiej odebrały pamiątkowe puchary i dyplomy.

            Dziękujemy Wójtowi Gminy Kamień Dariuszowi Stockiemu za pomoc przy organizacji rozgrywek i ufundowanie nagród dla zwycięskich drużyn.

Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Wojciech Gajewski, Michał Szostak, Maciej Witkowski, Patryk Miszczak, Mikołaj Majdan, Michał Socha, Paweł Chmiel, Olaf Szykuła, Krystian Godziszewski, Sebastian Rutkowski, Gerard Stafiński, Dominik Szymański. Opiekun: Izabela Głowacka – Dżaman.