W Szkole Podstawowej w Strachosławiu uczniowie klas IV-VI rywalizowali w Gminnych zawodach o „Puchar Wójta Gminy Kamień” w mini koszykówce chłopców. W turnieju wzięli udział reprezentanci szkół z: Czerniejowa, Kamienia i Strachosławia. W zawodach zwyciężył Strachosław (opiekun: Izabela Głowacka – Dżaman), który pokonał Czerniejów (opiekun: Łukasz Krasuń) 24:8 i Kamień (opiekun: Paweł Łapiński i Mariusz Prystupa) 22:2. Drugie miejsce wywalczył  Kamień zwyciężając rówieśników z Czerniejowa 34:18. Tym samym zespół z Czerniejowa uplasował się na trzecim miejscu.

Kolejność miejsc:

I miejsce – SP Strachosław

II miejsce – SP Kamień

III miejsce – SP Czerniejów

            Wszystkie zespoły z rąk Wójta Gminy Kamień Dariusza Stockiego i dyrektora szkoły Alicji Nafalskiej odebrały pamiątkowe puchary i dyplomy.

            Dziękujemy Wójtowi Gminy Kamień Dariuszowi Stockiemu za pomoc przy organizacji rozgrywek i ufundowanie nagród dla zwycięskich drużyn.

Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Mikołaj Petruk, Oliwier Wolski, Roland Michalczuk, Krystian Godziszewski, Dominik Szymański, Igor Kościuk,  Igor Radzieńczak, Karol Tarasiuk, Bartosiak Mikołaj, Cezary Maj, Bartosz Pasztelan, Sereda Jakub, Juszczyński Bartosz. Opiekun: Izabela Głowacka – Dżaman.