Boże Narodzenie to czas spotkań z najbliższymi, rodziną, przyjaciółmi przy wspólnym stole, zwłaszcza wigilijnym, na którym nie może zabraknąć opłatka. To przede wszystkim czas miłości, radości, refleksji. Czasami jest jedynym momentem aby spotkać się wspólnie z rodziną i  złożyć życzenia.

W niedzielne popołudnie 14 stycznia 2018 r. w świetlicy wiejskiej w Kamieniu odbyło się Gminne Spotkanie Opłatkowo- Noworoczne. W uroczystości brali udział : Wójt Gminy Kamień Roman Kandziora, Sekretarz Gminy Joanna Jabłońska, Przewodniczący Rady Gminy Zbigniew Czerwonka, radni gminy Kamień, Ks. Wikariusz Piotr Iwaniszczuk, dyrektor Szkoły Podstawowej w Kamieniu pani Dorota Adamczyk, vice- dyrektor Zespołu Szkół w Strachosławiu  pani Barbara Błazucka oraz  mieszkańcy gminy Kamień.

Wójt Gminy powitał wszystkich zebranych, którzy licznie przybyli na spotkanie.  Podczas przemówienia złożył najserdeczniejsze życzenia noworoczne. Ksiądz Piotr wygłosił słowo Boże oraz pobłogosławił wszystkich zebranych. Następnie goście i gospodarze przystąpili do dzielenia się opłatkiem.

Te słowa dogłębnie  potwierdzają, że moment dzielenia się opłatkiem jest wspaniałą okazją do wyrażenia najgłębiej skrytych w sercu uczuć. To właśnie ta chwila jest kwintesencją całych świąt Narodzenia się Bożego Dziecięcia.

Kolejnym punktem spotkania była cześć artystyczna o tematyce świątecznej. Jako pierwsze wystąpiły dzieci, które przedstawiły Jasełka pt. „Jeden zero dla nieba”. Jasełka to przedstawienie związane z Bożym Narodzeniem i otaczających je wydarzeń religijnych i historycznych. Swoje korzenie wywodzi i wzorowane jest na średniowiecznych misteriach franciszkańskich. To właśnie Św. Franciszek z Asyżu uznawany jest za twórcę przedstawień bożonarodzeniowych. Corocznie tak też  i w tym roku Jasełka przedstawiane przez dzieci są bardzo chętnie oglądane przez publiczność. Kolejnym wykonawcą był zespół dziecięcy „STONE” ze Szkoły Podstawowej w Kamieniu pod kierownictwem pani Renaty Górki, który poprzez kolędę wprowadził wszystkich w nastrój świąteczny. Świątecznego nastroju całej uroczystości nadał również występ zespołów „ Koral „ i  „Rosa”.

Głównym celem tego spotkania była integracja mieszkańców naszej gminy, a także okazją , by wymienić poglądy, podyskutować o minionym czasie i o nadziejach związanych z  Nowym Rokiem.

Wszystkim zebranym uczestnikom  towarzyszyła rodzinna i życzliwa atmosfera.