W niedzielę 5 czerwca 2022 roku mieszkańcy naszej gminy, Chełma i okolicznych gmin licznie uczestniczyli w  „Gminnym Święcie Rodziny” w Czerniejowie.

Otwarcia uroczystości  dokonali Dariusz Stocki – Wójt Gminy Kamień i Monika Sobczyk dyrektor Szkoły Podstawowej w Czerniejowie, a gminną uroczystość rozpoczęła Msza Święta celebrowana przez  księdza kanonika Kazimierza Próchniaka. Organizatorzy Gminnego Święta Rodziny zadbali, aby każdy uczestnik znalazł coś atrakcyjnego dla siebie. Na scenie zaprezentowały się dzieci ze szkół podstawowych z terenu Gminy Kamień: Kamienia, Strachosławia i Czerniejowa, gminne zespoły artystyczne: „KORAL” i „ROSA”, soliści. Ponadto uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kamieniu wystąpili w przedstawieniu pt. „Przygoda niegrzecznej żabki” zaś ich rodzice zaprezentowali inscenizację pt. „W krainie smerfów”, która zachwyciła widownię.

Następnie na scenie wystąpił zespół „Mada Bis”, który porwał do tańca znaczną część widowni. Od godziny 20.30 do 24.00 zabawę taneczną poprowadził „Dj Wodzirej Atomic”. Dla dzieci zorganizowano liczne atrakcje: dmuchaną zjeżdżalnie i zamek, przejażdżki kucykiem, konkurs plastyczny „Ja i moja rodzina”, malowanie twarzy, wykonywanie bransoletek i naszyjników z koralików, malowanie domków. Od godziny 17.00 do 18.00 na wspólną zabawę dzieci i rodziców zaprosił „Animator zabaw dziecięcych”.

Fotorelacja z chelm.naszemiasto.pl