Rodzina

tu zaczyna się życie,

a miłość nigdy się nie kończy….

 

W niedzielę, 3 czerwca 2018 roku mieszkańcy gminy Kamień licznie uczestniczyli w XII Gminnym Dniu Rodziny, który od wielu już lat wpisany jest w kalendarz gminnych uroczystości. Otwarcia imprezy dokonał Roman Kandziora – Wójt Gminy Kamień, a gminną uroczystość rozpoczęła Msza Święta celebrowana przez księdza Piotra Iwaniszczuka.  

Na scenie prezentowały się zespoły artystyczne, soliści, tancerze. Dużym zainteresowaniem cieszyły się występy dzieci ze szkół z terenu gminy, występy lokalnych zespołów, pokaz umiejętności strażackich. Dzieciom zapewniono bezpłatne atrakcje – była duża zjeżdżalnia, karuzela i zajęcia plastyczne. Dużo radości przysporzył występ Zespołu Tańca Jazzowego BALLO z Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie oraz występ kapeli KATARYNA. Spragnieni przeżyć artystycznych mieszkańcy Gminy Kamień podziwiali efektowne występy przedszkolaków z punktu przedszkolnego w Strachosławiu, oddziału przedszkolnego i uczniów klas I-VII z Czerniejowa, uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kamieniu i Gimnazjum w Strachosławiu. Dzieci pokazały jak pięknie potrafią śpiewać, tańczyć i wspólnie się bawić. Fani muzyki mieli okazję wysłuchać lokalnych artystów – występy zespołów „Rosa” i „Koral” cieszyły się dużym zainteresowaniem, ciepło przyjęto krótki koncert poezji śpiewanej.

W gminnych zawodach sportowo – pożarniczych wzięły udział 4 drużyny OSP: Kamień, Czerniejów, Pławanice, Strachosław i 2 drużyny Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP z Strachosławia i Czerniejowa

Strażaków ochotników do zawodów przygotowywali naczelnicy poszczególnych jednostek.

Zawody prowadził Komendant Gminny OSP druh Jacek Waszczuk.

Zawody rozegrane zostały w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe.

Nad prawidłowym przebiegiem poszczególnych konkurencji czuwała komisja sędziowska z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie: sędzia główny – mł. bryg. Dariusz Popek.

Klasyfikacja generalna zawodów przedstawia się następująco:

– w kategorii MDP wygrała MDP Strachosław (dziewczęta), drugie miejsce przypadło MDP Czerniejów (chłopcy),       

– w kategorii OSP wygrało OSP Kamień, drugie miejsce zajęło OSP Czerniejów, trzecie OSP Strachosław, czwarte OSP Pławanice.

Nagrody dla poszczególnych drużyn wręczyli: Wójt Gminy Kamień, Komendant Miejski PSP w Chełmie, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP.

Uroczystość zakończyła się zabawą taneczną w rytmie muzyki zespołu COMBAT.