Zawody odbyły się 6 grudnia 2019 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Strachosławiu. W rywalizacji uczestniczyli dzieci i młodzież szkolna z terenu Gminy Kamień, a przede wszystkim zawodnicy na co dzień trenujący w Gminnym Klubie GKS „Pławanice” Kamień. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie kategorie zgodnie z datą urodzenia – orlik i młodzik. Ze względu na wiek młodych zawodników wyniki poszczególnych meczy nie były najważniejsze, ponieważ dla większości tych młodych piłkarzy był to pierwszy turniej w ich życiu. Liczyła się dobra zabawa i pozytywne sportowe emocje.

Licznie przybyli rodzice, dziadkowie mogli podziwiać wysokie jak na ten wiek umiejętności i wielkie zaangażowanie swoich dzieci. Wszyscy uczestnicy turnieju odebrali z rąk Wójta Gminy Kamień Dariusza Stockiego i prezesa klubu GKS „Pławanice” Kamień Grzegorza Weremko pamiątkowe medale oraz słodkie prezenty niespodzianki.

Turniej zorganizował i przeprowadził Michał Filipczuk trener grup młodzieżowych naszego klubu.