W niedzielę 18 grudnia odbył się Wielki Bożonarodzeniowy Jarmark zorganizowany przez „Nowy Tydzień”. Impreza miała miejsce w Miejskiej Hali Sportowej MOSiR w Chełmie i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wielu lokalnych producentów i twórców zaprezentowało swoje produkty, dla najmłodszych został przygotowany atrakcyjny program zabaw i atrakcji, w tym wizyta Świętego Mikołaja. Podczas Jarmarku przeprowadzono konkurs na najpiękniej przystrojony boks i stoisko oraz wybrano najładniejsze ozdoby i kulinarny smak Jarmarku.

Imprezie towarzyszył koncert kolęd i pastorałek, a wśród występujących zespół „KORAL” z Kamienia zaprezentował Bożonarodzeniowe przedstawienie pt. „Herod po kolędzie”.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem wicemarszałka województwa lubelskiego Krzysztofa Grabczuka, prezydent Chełma Agaty Fisz i starosty chełmskiego Piotra Deniszczuka.