Prace plastyczne, twórcze i manualne zabawy najbardziej wzbogacają osobowość dziecka. Rozwój wyobraźni, zdolności manualnych, możliwość wyładowania emocji, a to wszystko dzięki sztuce. Warto pamiętać, że plastyka to nie tylko kartka papieru w formacie A4 i kredki, ale to tysiące możliwości tworzenia ze wszystkiego co znajdziemy wokół nas.

 Głównym celem zajęć było rozbudowanie kreatywnej postawy dziecka wobec sztuki i jej wytworów, tworzenia możliwości samodzielnego podejmowania działań twórczych, rozwoju  wyobraźni twórczej, umożliwienie ekspresji plastycznej,  kształtowanie kreatywnej postawy wobec otoczenia.

Dnia 27 października  w świetlicy w Kamieniu  odbyły się warsztaty plastyczno-techniczne : „Jesień-  Halloween”  dla dzieci z terenu gminy Kamień . Tym razem pod hasłem ” Z dreszczykiem na jesienną nutę”. W trakcie tego spotkania dzieci  tworzyły różnorodne prace plastyczne. A to wszystko z wcześniej zgromadzonego materiału przyrodniczego. Zebrane plony lata oraz drobiazgi z dalekich zakątków świata pozwoliły nam wyczarować istne cudeńka. Zabawy, jak poprzednio, było co nie miara, a precyzja i dokładność przydała się do finalnego efektu naszych prac.  Powstały przepiękne   jesienne świeczniki,  lampiony „ Mumia” , dekoracyjne gałązki  z nietoperzami, śmieszne i straszne dynie , „dłoń ducha”  itp. Najlepszą częścią warsztatów dla dzieci było malowanie dyń.  Bardzo im się to podobało. W trakcie przerwy był słodki poczęstunek dla dzieci . Czas upłynął w bardzo miłej atmosferze. Na zakończenie wszystkie wytwory wykonane przez dzieci  uwieczniono na zdjęciach. Część wykonanych prac umieszczono na wystawie w świetlicy.