W ubiegłą sobotę piętnaście par małżeńskich z Gminy Kamień świętowało Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego. Uroczystość rozpoczęto mszą Świętą Jubileuszową w Kościele Parafialnym w Kamieniu odprawioną przez Ks. Kanonika Kazimierza Próchniaka podczas, której małżonkowie odnowili przysięgę małżeńską. Następnie w Szkole Podstawowej w Kamieniu wójt Gminy Kamień Dariusz Stocki dokonał aktu dekoracji medalami przyznanymi przez Prezydenta RP za „Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. W części artystycznej zaprezentowały się zespoły śpiewacze „Koral” i „Rosa” zaś uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kamieniu pod opieką Pani Anny Kozyrskiej i Pani Agaty Skibińskiej przygotowali inscenizację związaną z jubileuszem.

Złote Gody obchodzili: Państwo Janina i Lucjan Czyżowie, Państwo Romualda i Władysław Dyczkowscy, Państwo Maria i Józef Jarmułowie, Państwo  Leokadia i Stanisław Koszelewscy, Państwo Anna i Ryszard Kryszczukowie, Państwo Teresa i Jan Linkiewiczowie, Państwo Irena i Bogusław Michalczukowie, Państwo Marianna i Szczepan Rudzccy, Państwo Krystyna i Jan Sawiccy, Państwo Stanisława i Deonizy Stafińscy, Państwo Barbara i Henryk Strelczukowie, Państwo Zofia i Stanisław Szykułowie, Państwo Halina i Marian Ślebiodowie, Państwo Danuta i Tadeusz Ustapiukowie, Państwo Stanisława i Jerzy Witkowscy.

Ze względu na stan zdrowia bądź sprawy rodzinne nie wszyscy jubilaci mogli uczestniczyć w tej uroczystości, tych których zabrakło wójt Dariusz Stocki odwiedził w ich domach i wręczył przyznane odznaczenia.