W piątek 23 czerwca uczniowie ze szkół podstawowych z terenu gminy Kamień podczas uroczystych akademii zakończyli rok szkolny 2022/2023.

W czasie uroczystości uczniowie, którzy otrzymali świadectwo z wyróżnieniem otrzymali, także stypendium naukowe wójta gminy Kamień w kwocie 250 zł. Uczniowie, którzy reprezentowali szkołę w zawodach sportowych i odnosili sukcesy na szczeblu powiatowym i rejonowym otrzymali również stypendia sportowe w tej samej kwocie.

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024 było, także ostatnim dniem pobytu w szkole uczniów klas ósmych, którzy po odebraniu świadectw stali się absolwentami swoich szkół.

Podczas uroczystej akademii w szkole w Strachosławiu społeczność szkolna pożegnała nauczyciela języka polskiego Panią Beatę Kołosińską która po wakacjach przechodzi na emeryturę.

Uczniom, nauczycielom, pracownikom niepedagogicznym, a także rodzicom życzę cudownych, słonecznych wakacji a Beatce nieustającego zdrowia i tego wszystkiego co się szczęściem zwie – mówi wójt Dariusz Stocki.