W dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej (13.04.2022 r.) przy Dębach Katyńskich posadzonych na terenie gminy Kamień upamiętniających polskich oficerów zamordowanych w Katyniu, Charkowie wójt gminy Kamień Dariusz Stocki z sekretarz gminy Beatą Taras, przewodniczącym Rady Gminy Kamień Zbigniewem Czerwonką i Stanisławem Kuciem (inicjatorem zasadzenia dębów) przy każdym „Dębie” złożyli wiązankę, zapalili znicze i minutą ciszy uczcili pamięć pomordowanych oficerów. Odwiedzili: „Dąb Pamięci” przy Szkole Podstawowej w Strachosławiu poświęcony kpt. Józefowi Bocheńskiemu zamordowanemu w Katyniu, „Dąb Pamięci” przy Świetlicy Wiejskiej w Kamieniu – poświęcony ppor. Zbigniewowi Florkiewiczowi, „Dąb Pamięci” przy Szkole Podstawowej w Kamieniu, poświęcony mjr. Włodzimierzowi Skibińskiemu zamordowanemu w Charkowie i „Dąb Pamięci” w Pławanicach poświęcony Aleksandrowi Starczukowi. Przy „Dębie” w Strachosławiu uczniowie ze Szkoły Podstawowej przygotowali część artystyczną poświęconą Zbrodni Katyńskiej. W uroczystości uczestniczyli nauczyciele, uczniowie, rodzice oraz harcerze, którzy pełnili honorową wartę w miejscu pamięci.