W poniedziałek podczas uroczystych akademii na terenie gminy Kamień zainaugurowano nowy rok szkolny. Czas wakacji wykorzystaliśmy na wykonanie remontów, doposażenie i odświeżenie budynków szkół. W Szkole Podstawowej w Kamieniu odgrzybiliśmy i pomalowaliśmy salę gimnastyczną, a także korytarz prowadzący do niej, zamontowane zostały także wentylatory, które zapewnią odpowiednią cyrkulację powietrza. Wykonaliśmy nową instalację elektryczną w kuchni, stołówce, pomieszczeniach socjalnych, a także przyłącze do garażu w którym stacjonuje bus szkolny. Oczyszczone, odgrzybione zostały również ściany zewnętrzne budynku od strony północnej, ponadto pan konserwator odmalował trzy sale lekcyjne, a także położył wykładzinę podłogową. Przy głównym wejściu do szkoły zamontowany został domofon. W Szkole Podstawowej w Strachosławiu odkopane zostały ławy fundamentowe ściany północnej, które zabezpieczono odpowiednim preparatem, następnie docieplono styrodurem i zaizolowano specjalną folią. Czynności te zapobiegną przedostawaniu się przez fundament wody do korytarza przy szatniach. Pan konserwator odmalował dwie sale lekcyjne oraz Punkt Przedszkolny „Tęczowa Kraina”, a także ściany na dolnym korytarzu. Wykonał także szafę wnękową na kuchni oraz wymienił siedziska w taboretach na stołówce szkolnej.

Tak jak w latach ubiegłych również i w tym roku wykonaliśmy szereg niezbędnych prac, które znacznie poprawią warunki do nauki i pracy w szkołach gminnych – mówi wójt Dariusz Stocki.