„Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy.

Im więcej dajesz, tym więcej ci jej zostaje”

 

Tymi pięknymi słowami Antoniego de Saint- Exupéry w dniu 28 stycznia 2017 r. powitano sześć par małżeńskich, które obchodziły Jubileusz 50 – lecia Pożycia Małżeńskiego.

Uroczystego aktu dekoracji Jubilatów – medalami za długoletnie pożycie małżeńskie, dokonał Pan Roman Kandziora Wójt Gminy Kamień. Pani Joanna Jabłońska Sekretarz Gminy wręczyła legitymacje oraz listy gratulacyjne skierowane od Wojewody Lubelskiego, Przewodniczącego Rady i Wójta Gminy Kamień, natomiast bukiety kwiatów wręczył Pan Zbigniew Czerwonka Przewodniczy Rady Gminy. Swą obecnością zaszczycił jubilatów również Pan Piotr Deniszczuk Starosta Chełmski, wręczając listy gratulacyjne i słodki upominek.

Medale nadane przez Prezydenta Rzeczpospolitej za Długoletnie Pożycie Małżeńskie otrzymali Państwo:

Halina i Józef Daniło

Barbara i Zdzisław Fituła

Halina i Stanisław Kołtun

Elżbieta i Zygmunt Malinowscy

Teresa i Ryszard Popek

Katarzyna i Mieczysław Szymczuk

Przed oficjalną uroczystością jubilaci wraz z rodzinami oraz władze gminy uczestniczyły we Mszy Świętej w Kościele Parafialnym Świętego Michała Archanioła w Kamieniu odprawionej w intencji małżonków przez ks. Piotra Iwaniszczuka.    

Po oficjalnej części przy słodkim poczęstunku, uroczystość uświetniły występy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kamieniu pod kierownictwem Pani Renaty Górki oraz zespoły śpiewacze „KORAL” i „Rosa” z Kamienia.