Po 22 latach służby w Gminie Kamień DAEWOO LUBLIN 3 popularny „żółtek” zakończył swój bieg.

Zakupiony został w czerwcu 1999 roku i przez ten okres przejechał ponad 400 tysięcy kilometrów. Zważywszy na zły stan blacharki i coraz częstsze awarie w ubiegły piątek został zezłomowany.

Zastąpi go MERCEDES SPRINTER, którego Gmin Kamień pozyskała od Państwowej Straży Pożarnej.

Wójt Gminy Kamień Dariusz Stocki składa serdeczne podziękowania Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie za okazaną pomoc oraz komendantowi gminnemu Jackowi Waszczukowi za zaangażowanie.

W mercedesie zostały usunięte ogniska istniejącej korozji, został również zabezpieczony preparatem antykorozyjnym i odmalowany. Następnie w Zakładzie Przebudowy i Naprawy Pojazdów „BUS-MIX” w Strachosławiu została wykonana nadbudowa w postaci skrzyni ładunkowej ze stelażem, plandeką i z możliwością trójstronnego wywrotu.

Wójt Stocki dziękuje właścicielce firmy BUS-MIX” Pani Beacie Bakaj za profesjonalne i terminowe wykonanie prac oraz Panu Grzegorzowi Grzeszczukowi właścicielowi firmy „AUTO NAPRAWA” z Czerniejowa za dokonanie niezbędnych napraw i fachowego przeglądu mercedesa.

Mercedes tak jak dotychczas LUBLIN będzie wykorzystywany przez pracowników gospodarczych przy codziennych obowiązkach.