Dnia 30 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Konstytucji 3 Maja w Strachosławiu miało miejsce uroczyste pasowanie na Przedszkolaka Grupy  „Misie”.

Był to pierwszy bardzo ważny  występ przedszkolaków, który budził bardzo wielkie emocje zarówno u dzieci jak i rodziców. Uroczystość rozpoczęła się przywitaniem wszystkich przybyłych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas  Wójt Gminy Kamień Roman Kandziora, Przewodniczący Rady Gminy Kamień Zbigniew Czerwonka, Radna Gminy Kamień Teresa Gleń, Wiceprzewodnicząca Rady Rodziców Monika Gontarz. Przedszkolaki zaprezentowały swój program artystyczny. Z wielkim zaangażowaniem śpiewały, tańczyły a także recytowały krótkie wierszyki. Uwieńczeniem tej uroczystości było złożenie przysięgi oraz Akt Pasowania. Pani dyrektor Alicja Nafalska wypowiadając słowa „Pasuję Cię na Przedszkolaka” dotykała ramienia każdego dziecka za pomocą „czarodziejskiego ołówka”. Po tak emocjonujących chwilach nie zabrakło również życzeń i upominków od zaproszonych gości oraz dyplomów i prezentów dla każdego przedszkolaka od Pani dyrektor, rodziców oraz starszych kolegów.

Uroczystość zakończyła się  degustacją tortu i słodkim poczęstunkiem.

Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycielek. Część artystyczną oraz piękne dekoracje przygotowały: Monika Mościcka, Magdalena Tarasiuk, Monika Jatczuk, Elżbieta Piwko, Jolanta Hibner.