Na boisku w Pławanicach rozegrano „Memoriał Mateusza Kwiatkowskiego” poświęcony tragicznie zmarłemu w 2008 roku piłkarzowi GKS „Pławanice” Kamień.

Zawody zorganizował Klub z Pławanic pod patronatem Wójta Gminy Kamień Dariusza Stockiego.

Ze względu na panującą wojnę na Ukrainie turniej zorganizowano w innej formie niż w poprzednich latach. Do zawodów przystąpiły drużyny: GKS „Juniorzy”, GKS „Seniorzy”, „Przyjaciele”, „Oldboje”.

Turniej zorganizowano systemem „każdy z każdym”, zwyciężyła w nim drużyna „Przyjaciele” pokonując zespół „Oldboje” 3:2, GKS „Juniorzy” 8:0 i remisując z zespołem GKS „Seniorzy” 1:1. Drugie miejsce wywalczyli zawodnicy GKS „Seniorzy” wygrywając z drużyną GKS „Juniorzy” 2:0 i  „Oldboje” 3:1. Trzecie miejsce w Turnieju zajęli „Oldboje” zwyciężając GKS „Juniorzy” 4:1 tym samym piłkarze GKS „Juniorzy” uplasowali się na czwartym miejscu.

Najstarszym zawodnikiem turnieju okazał się Zbigniew Lepionka „Przyjaciele” najmłodszym zaś Jan Grabowski GKS „Juniorzy”. Najlepszym bramkarzem wybrano Michała Niemirowskiego GKS „Seniorzy”. Królem strzelców z ilością pięciu bramek został Piotr Kapeluszny „Przyjaciele”.

Wszystkie zespoły i wyróżnieni zawodnicy odebrali z rąk wójta gminy Kamień Dariusza Stockiego, prezesa GKS „Pławanice” Kamień Grzegorza Weremko i mamy Mateusza Kwiatkowskiego Małgorzaty Kwiatkowskiej pamiątkowe puchary i dyplomy.

Przed dekoracją  wszyscy uczestnicy turnieju i przybyli kibice uczcili minutą ciszy pamięć ofiar poległych w trwającej wojnie na Ukrainie.

Biorący udział w zawodach zadeklarowali, że w przyszłym roku również wezmą udział w Turnieju upamiętniającym pamięć zmarłego kolegi Mateusza.

Zwycięski zespół „Przyjaciele” wystąpił w składzie: Dariusz Stocki, Zbigniew Lepionka, Michał Filipczuk, Tomasz Soroka, Stanisław Domińczuk, Piotr Kapeluszny.

– GKS „Seniorzy” – Michał Niemirowski, Jakub Fijoł, Karol Stojański, Kamil Kawalec, Paweł Szajna.

– GKS „Juniorzy” – Michał Dudko, Jan Grabowski, Bartłomiej Bernacki, Bartłomiej Gorzała, Łukasz Klekotiuk, Jakub Petruk, Aleksander Kapeluszny, Kacper Gąsiorowski, Oliwier Bataszew.

– „Oldboje” – Robert Hawryluk, Janusz Dudko, Sebastian Dudko, Tomasz Petruk.