W Chełmie rozegrano półfinał wojewódzkiej gimnazjady w koszykówce dziewcząt. W zawodach wzięły udział zwyciężczynie zawodów powiatowych z: Biłgoraja (powiat biłgorajski), Gimnazjum Nr 1 z Hrubieszowa (powiat hrubieszowski), Gimnazjum Nr 2 z Kraśnika (powiat kraśnicki), Gimnazjum Nr 1 z Krasnegostawu (powiat krasnostawski), Gimnazjum ze Strachosławia (powiat chełmski), Gimnazjum ze Zwierzyńca (powiat zamojski) i Gimnazjum Nr 6 w Chełmie. W wyniku losowania uczestniczki podzielono na dwie grupy. Grupa A mecze rozgrywała na hali ZSO Nr 6 i zanotowano następujące wyniki:

G Nr 6 Chełm – G Nr 2 Kraśnik 14:37

G Nr 1 Hrubieszów – G Nr 1 Krasnystaw 19:7

G Nr 2 Kraśnik – G Nr 1 Hrubieszów 25:16

G Nr 6 Chełm – G Nr 1 Krasnystaw 17:22

G Nr 2 Kraśnik – G Nr 1 Krasnystaw  25:14

G Nr 1 Hrubieszów – G Nr 6 Chełm 42:2

Kolejność w grupie A:

G Nr 2 Kraśnik
G Nr 1 Hrubieszów
G Nr 1 Krasnystaw
G Nr 6 Chełm

Grupa B rywalizowała na hali ZSO Nr 8 w Chełmie, końcowe rezultaty meczy:

G Zwierzyniec – G Biłgoraj 19:24

G Strachosław – G Biłgoraj 23:16

G Zwierzyniec – G Strachosław 10:21

Kolejność w grupie B:

G Strachosław
G Biłgoraj
G Zwierzyniec

W finale gimnazjalistki ze Strachosławia pewnie zwyciężyły koszykarki z Gimnazjum Nr 2 z Kraśnika 17:11 i tym samym wywalczyły prawo startu w finale wojewódzkim, który odbędzie się w Białej Podlaskiej.

Kolejność miejsc:

G Strachosław – opiekun Dariusz Stocki
G Nr 2 Kraśnik

3-4 G Biłgoraj

3-4 G Nr 1 Hrubieszów

5-6 G Nr 1 Krasnystaw – opiekun Andrzej Grzywna

5-6 G Zwierzyniec

G Nr 6 Chełm – opiekun Andrzej Janiak

Zwycięski zespół, uczennice gimnazjum ze Strachosławia wystąpiły w składzie: Róża Stafińska, Zuzanna Wojtiuk, Sylwia Kuchta, Klaudia Łysakowska, Patrycja Dudek, Natalia Krupa, Julia Kołosińska, Natalia Kołosińska, Martyna Gontarz, Julia Hałaj, Julita Paszkiewicz,  Aleksandra Dudek. Opiekun: Dariusz Stocki.