W Szkole Podstawowej w Wierzbicy rozegrano powiatowe Igrzyska Młodzieży szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt. W zawodach wzięły udział zwyciężczynie zawodów międzygminnych z: Dubienki, Strachosławia i Wierzbicy. Na zawody nie dojechał zespół z Rudy Huty. 

W całym turnieju triumfowały siatkarki ze Strachosławia, które bez straty seta pokonały kolejno reprezentantki z Wierzbicy 2:0 (25:13, 25:18) oraz rówieśniczki z Dubienki 2:0 (25:13, 25:17). W meczu o drugie miejsce po zaciętej i wyrównanej walce lepsze okazały się gospodynie  pokonując reprezentantki z Dubienki 2:1 (17:25, 25:19, 15:10). Tym samym zawodniczki z Dubienki zajęły trzecie miejsce.

Wszystkie zespoły odebrały z rąk dyrektora Grażyny Kraska  pamiątkowe puchary i dyplomy ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Chełmie. 

Zwycięski zespół wywalczył prawo startu w zawodach rejonowych, które odbędą się 20 lutego w Piaskach.

Kolejność miejsc:

Strachosław – opiekun Dariusz Stocki
Wierzbica – opiekun Agnieszka Wójtowicz
Dubienka – opiekun Stanisław Strelczuk

Zwycięski zespół wystąpił w składzie: Martyna Gontarz, Julia Kołosińska, Natalia Kołosińska, Julia Hałaj, Julita Paszkiewicz, Aleksandra Dudek, Urszula Gontarz, Nikola Sadlej, Oliwia Bochen, Natalia Muszałowska – Norko, Aleksandra  Radzieńczak. Opiekun: Dariusz Stocki.