Z inicjatywy Wójta Gminy Kamień i Radnych Gminy w niedziele 30 czerwca na placu przy świetlicy wiejskiej w Kamieniu odbył się piknik rodziny zatytułowany  „Powitanie Lata w Gminie Kamień” imprezie tej towarzyszyło wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Na scenie zaprezentowały się dzieci z oddziałów przedszkolnych  Szkół Podstawowych w Strachosławiu i Kamieniu, zespół młodzieżowy „Stone”, następnie wystąpił zespół „Kwiaty Rostocza” z Suśca, zespół „Siedliczanie” z Siedliszcza, zespół Intrada ze Strachosławia, zespół „Rosa” z Kamienia, duet Wiktoria i Natalia Krupa, zespół „Koral” z Kamienia, zespół „Remedium” z Białopola, zespół „Mada Bis” z Wojsławic, następnie do wspólnej zabawy porwał wszystkich uczestników „DJ Max Wodzirej”. W między czasie rozegrano mecz piłki siatkowej pomiędzy strażakami z OSP z terenu Gminy Kamień a radnymi i sołtysami. Zwyciężyli radni i sołtysi pokonując dzielnych strażaków 2:1. Dla dzieci przygotowano liczne atrakcje bezpłatnie mogły skorzystać między innymi z: dmuchanej zjeżdżalni i zamku, karuzeli łańcuchowej, chętne osoby mogły wziąć udział w warsztatach  przygotowanych przez Castoramę „Majsterkowo z Castoramą”. Powitanie lata zakończyła zabawa taneczna w rytmach zespołu „Combat.