Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu realizuje projekt mPotęga, pt. „Uczymy się, bawiąc”.

Uczniowie klasy V i VII w listopadzie skończyli tworzenie gier matematycznych o tabliczce mnożenia. Była to dla nich nie tylko bardzo fajna zabawa, ale również nauka, powtórzenie i utrwalenie tabliczki mnożenia. Sami też przetestowali opracowane gry.

Uczniowie klasy VI skończyli pracę nad planami terenu szkoły, dokonali jeszcze pomiarów za pomocą zakupionego z finansów projektu mPotęgi koła do pomiaru odległości oraz powtórzyli wiadomości o skali, korzystając z zakupionego programu „Lekcjoteka matematyki”. Ukończone plany placu szkolnego zostały zaprezentowane społeczności szkolnej na gazetce szkolnej, na korytarzu szkoły.

Dla klas IV-tych został zorganizowany turniej gier matematycznych. Uczniowie utrwalali tabliczkę mnożenia na grach wykonanych przez swoich starszych kolegów. Była to dla nich ciekawa zabawa i nauka. W grudniu zostanie przeprowadzony konkurs „Mistrz tabliczki mnożenia”.

„Matematyka na sportowo cieszyła” się ogromnym zainteresowaniem. Zawody matematyczno-sportowe zostały przeprowadzone w dwóch turach. I tura to klasy IV-V i druga VI-VII. Uczniowie wykonywali przygotowane konkurencje sportowe oraz odpowiadali na przygotowane zadania matematyczne. Rywalizacja była zacięta.

            Uczniowie klas IV – VII zredagowali ciekawe, pełne humoru rymowanki matematyczne. Podczas zajęć gromadzili słownictwo związane z różnymi działami matematyki oraz przypomnieli sobie środki poetyckie i rodzaje rymów, korzystając ze słowników,  plansz i materiałów multimedialnych. Nauczyciele ocenili prace uczniów oraz wybrali 20 rymowanek, które zostały zaprezentowane całej społeczności szkolnej (na stelażu na korytarzu oraz w postaci zbioru prac wybranych).

Koordynatorem projektu jest pani Wioletta Michalczuk, która współpracowała z nauczycielem języka polskiego panią Anetą Stadnik i nauczycielem wychowania fizycznego panem Mariuszem Prystupą.