Przy Szkole Podstawowej w Kamieniu zostało dobudowane skrzydło z przeznaczeniem na punkt przedszkolny. W dobudowanym budynku przebywać będą dwie grupy przedszkolaków 3 i 4 latki oraz 5 latki. W tym momencie do przedszkola możemy przyjąć 50 dzieci w wieku przedszkolnym. Dotychczas zważywszy na wielkość sali w budynku szkoły podstawowej mogliśmy przyjąć jedynie 20 dzieci. Sześciolatki (zerówka) uczą  się w sali w szkole na parterze.

Nowo wybudowane sale, przebieralnia, korytarze, łazienki, nowoczesne zaplecze kuchenne oraz nowe wyposażenie z pewnością umili pobyt dzieci w przedszkolu. Jeszcze w tym miesiącu znajdujący się przy szkole plac zabaw zostanie doposażony w nowoczesne elementy.

Mam nadzieję, że będą one właściwie użytkowane i nie powtórzy się podpalenie, które miało miejsce w czerwcu – mówi wójt Gminy Kamień Dariusz Stocki.