16 lipca br. na trasie Orchówek-Kamień odbył się rajd rowerowy. W rajdzie wzięły udział 23 osoby –  mieszkańcy gminy Kamień i pracownicy Urzędu Gminy. Wyprawa rozpoczęła się zbiórką  na stacji kolejowej w Chełmie. Z Chełma szynobusem uczestnicy dojechali do stacji kolejowej Orchówek, gdzie czekał na nich bus z rowerami. Z tego miejsca grupa wyruszyła w malowniczą trasę liczącą ok. 75 km w kierunku Kamienia, wzdłuż  Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo. Pierwszy dłuższy postój zorganizowany został w Okunince nad Jeziorem Białym. Następnie trasą Sobibór-Wola Uhruska-Uhrusk-Ruda Huta Leśniczówka-Srebrzyszcze grupa dojechała do Kamienia. W eskapadzie rowerowej brali udział zarówno seniorzy jak i młodzi cykliści. Mimo, że prognozy pogody nie były zbyt optymistyczne i zapowiadano deszcz,  szczęśliwie i bez opadów uczestnicy dotarli do Kamienia. Udział w rajdzie stał się okazją do promowania walorów turystycznych i rekreacyjnych Ziemi Chełmskiej, a także promocją zdrowego i sportowego trybu życia.