Mieszkańcy Pławanic z okazji obchodzonych świąt: dnia dziecka, dnia matki oraz dnia ojca bawili się na boisku piłkarskim podczas „Pikniku Rodzinnego” zorganizowanego przez Radę Sołecką w Pławanicach. W czasie imprezy młodzież szkolna rywalizowała w rzucie lotką do tarczy, skokach w workach, slalomie z piłką i rzutach woreczkiem do celu. Tatusiowie walczyli w biegu z założonymi goglami, mamusie zaś uczestniczyły w konkursie na najpiękniejszy strój letni wykonany z materiałów ekologicznych. Wszystkich do wspólnej zabawy zachęcał oraz różne konkurencje na wesoło prowadził zaproszony na ten piknik klaun. Do dyspozycji najmłodszych była dmuchana zjeżdżalnia oraz zamek. W tym samym dniu wczesnym rankiem w pobliskim stawie odbyły się zawody wędkarskie o „Puchar Wójta Gminy Kamień”. W kategorii juniorów I miejsce zajęła Oliwia Grabowska – (1650g ryb), II miejsce Mateusz Krawczuk – (1410g ryb), III miejsce Kuba Pertuk – (930g ryb) . W kategorii seniorów I miejsce zajął Franciszek Krawczuk – (1980g ryb), II miejsce Adam Witkowski – (1740g ryb), III miejsce Jan Wawrzycki – (1260g ryb).

Wszyscy uczestnicy konkurencji sportowych, którzy zajęli miejsca 1-3 otrzymali z rąk Wójta Gminy Kamień Romana Kandziory nagrody rzeczowe, wędkarze zaś odebrali pamiątkowe puchary i dyplomy.

            Wyniki konkurencji sportowych:

Rzut woreczkiem do celu:

Dominika Pradun
Magdalena Stafińska
Julia Czach

Slalom z piłką kl.4-6

Michał Lewczuk
Mateusz Krawczuk
Łukasz Klekotiuk

Rzut lotką do tarczy kl.0-3

Dominika Pradun
Zuzanna Wawrzycka
Jan Grabowski

Rzut lotką do tarczy kl.4-6

Michał Lewczuk
Katarzyna Fajman
Jakub Klekotiuk

Skoki w workach kl.0-3

Martyna Stocka
Magdalena Stafińska
Kacper Lewczuk

Skoki w workach kl.4-6

Nikola Glina
Łukasz Klekotiuk
Jakub Klekotiuk

            Po świetnej zabawie wszyscy uczestnicy zasiedli przy ognisku i upiekli kiełbaski.