12  kwietnia 2018 r. uczniowie klas IV-VI, nauczyciele i pracownicy  Szkoły Podstawowej im. Konstytucji 3 Maja w Strachosławiu wzięli udział w akcji sadzenia drzew w leśnictwie Haliczany. Na wstępie pracownicy Nadleśnictwa Chełm przedstawili zasady przygotowania i wysadzania sadzonek drzew. Następnie wszyscy z zapałem przystąpili do pracy. Podczas akcji sadzone były sadzonki dębu, które wyhodowane zostały na terenie pobliskiej szkółki leśnej, w niezwykłym tempie 1000 drzew na minutę. Po zakończeniu prac uczniowie zaproszeni zostali na poczęstunek przy ognisku. Pieczone kiełbaski, napoje przygotowane przez Nadleśnictwo smakowały wyśmienicie po pożytecznej pracy. Na zakończenie uczniowie zwiedzili szkółkę leśną, gdzie poznali cały proces hodowli sadzonek drzew. Opiekunem grupy podczas akcji sadzenia drzew był nauczyciel przyrody Pan Arkadiusz Stachowicz oraz  Pani Bożena Kryszczuk, Pan Marcin Hałaj i Pan Tomasz Szalony.