W sobotę na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Strachosławiu w  odbył się I Gminny Turniej Siatkówki Kobiet o „Puchar Wójta Gminy Kamień”. W zawodach wzięły udział żeńskie drużyny z terenu i z poza terenu gminy: „ATOM Kamień”, „OSP Kamień”, „Gmina Leśniowice” i „AKS SEVEN Chełm”.

Licznie zgromadzeni widzowie głośno i energicznie dopingowali zmagania swoich faworytek przy użyciu: trąbek, piszczałek, wuwuzeli, talerzy i bębnów …

W pierwszym meczu Turnieju „AKS SEVEN Chełm” zwyciężyło drużynę „ATOM Kamień” 2:0 (25:13;25:15). W drugim zaś „Gmina Leśniowice” 2:0 (25:8;25:7) pokonało „OSP Kamień”. W trzecim meczu po dramatycznej walce zespół „AKS SEVEN Chełm” okazał się lepszy od siatkarek z „Gminy Leśniowice” zwyciężając 2:1 (25:13;14:25;15:2). W czwartym „ATOM Kamień” okazał się lepszy od „OSP Kamień” wygrywając 2:0 (25:15;25:14). Piąty mecz okazał się zwycięski dla „AKS SEVEN Chełm”, który pokonał „OSP Kamień” (25:13;25:10). W ostatnim szóstym meczu turnieju siatkarki „Gmina Leśniowice” pokonały „ATOM Kamień” (25:14;25:7).

W całym turnieju zwyciężyło niepokonane  „AKS SEVEN Chełm” drugie miejsce zajęły zawodniczki „Gmina Leśniowice” tym samym trzecie miejsce przypadło siatkarkom z zespołu „ATOM Kamień” a na czwartym uplasowało się „OSP Kamień”.

Wszystkie zespoły otrzymały z rąk Wójta Gminy Kamień Dariusza Stockiego pamiątkowe dyplomy, medale i puchary. Najmłodszą zawodniczką Turnieju okazała się Izabela Judczyc („Gmina Leśniowice”), najstarszą zawodniczą turnieju Monika Wypych („AKS SEVEN Chełm”), zaś najlepszą zawodniczką Turnieju została wybrana Izabela Malinowska („AKS SEVEN Chełm”). Wyróżnieni zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy. Zawody sędziowali: Izabela Głowacka – Dżaman i Zbigniew Krzywicki.

Po zakończonym Turnieju wszystkie zawodniczki spotkały na wspólnym poczęstunku  i umówiły się na kolejny turniej w przyszłym roku.