W niedzielne słoneczne popołudnie na boisku do piłki siatkowej plażowej w przy świetlicy wiejskiej w Kamieniu odbył się I Gminny Turniej Siatkówki Plażowej Kobiet o „Puchar Wójta Gminy Kamień”. W zawodach wzięły udział żeńskie drużyny z terenu gminy: „OSP Kamień”, „Last Minute”, „Siatkówka Damska Kamień”.

Licznie zgromadzeni widzowie głośno i energicznie dopingowali zmagania swoich faworytek przy użyciu: trąbek, piszczałek, wuwuzeli, talerzy i bębnów …

W pierwszym meczu Turnieju „OSP Kamień” zwyciężyło drużynę „Siatkówka Damska Kamień” 2:1 (25-19;17:25;15:10). W drugim zaś pokonało drużynę „Last Minute” 2:0 (26:24;25:10). W trzecim meczu po dramatycznej walce zespół „Siatkówka Damska Kamień” okazał się lepszyy od siatkarek z „Last Minute” zwyciężając 2:1 (22:25;25:14;16:14).

W całym turnieju zwyciężyło niepokonane „OSP Kamień”, drugie miejsce zajęły zawodniczki „Siatkówka Damska Kamień” tym samym trzecie miejsce przypadło siatkarkom z zespołu „Last Minute”.

Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, medale i puchary. Najmłodszą zawodniczką Turnieju okazała się Dorota Kozyrska („Siatkówka Damska Kamień”) zaś najlepszą zawodniczką Turnieju została wybrana Angelika Kędziora („OSP Kamień”). Wyróżnieni zawodnicy otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy. Zawody sędziował Zbigniew Krzywicki.

Po zakończonym Turnieju wszyscy uczestnicy spotkali się przy grillu na wspólnym poczęstunku i umówili się na kolejny turniej w przyszłym roku – mówi wójt Dariusz Stocki.