Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowy dzień. Uroczystość, która odbyła się w Szkole Podstawowej w Strachosławiu w dniu 26 listopada 2019 r. rozpoczęła się powitaniem przez panią dyrektor Alicję Nafalską wszystkich przybyłych gości – Wójta Gminy Kamień Pana Dariusza Stockiego, Przewodniczącego Rady Gminy Zbigniewa Czerwonkę, Andrzeja Kryckiego – inspektora do spraw oświaty, dyrektor Szkoły Podstawowej w Kamieniu Panią Dorotę Adamczyk, Radę Rodziców oraz  Pana Marcina Hałaja radnego Gminy Kamień.

Dzieci z grupy ,,Jagódki ’’ i ,,Tęczowa Kraina’’ zaprezentowały się w tańcu, śpiewie i recytacji wierszy. Uwieńczeniem uroczystości było złożenie przysięgi oraz Akt Pasowania. Pani Dyrektor Alicja Nafalska wypowiadając słowa „Pasuję Cię na Przedszkolaka” dotykała ramienia każdego dziecka za pomocą „czarodziejskiego ołówka”. Po tak emocjonujących chwilach nie zabrakło również życzeń i upominków od zaproszonych gości oraz dyplomów i prezentów dla każdego dziecka. Uwieńczeniem uroczystości był pyszny tort i słodki poczęstunek. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji  i miłych wrażeń dla dzieci rodziców i nauczycieli.

Uroczystość Pasowania przygotowały Panie: Monika Mościcka, Magdalena Tarasiuk, Beata Niańko, Magdalena Piątek, Jolanta Hibner, Barbara Waszczuk, Karolina Harcej i Joanna Brzezowska – Krupa. Zdjęcia z uroczystości wykonali: Pani Izabela Głowacka – Dżaman, Monika Borkowska oraz Pan Zbigniew Weremko.

Pasowani na Przedszkolaka:

 oddział ,,Jagódki’’

Julia Brudek
Amelia Czapka
Anna Domańska
Kaja Domańska
Maja Domańska
Szymon Domański
Mateusz Juszczyński
Julia Józak
Olaf Józak
Milena Korpul
Jakub Laskowski
Jakub Mazurek
Hanna Nafalska
Zuzanna Olszewska
Aleksander Paszkiewicz
Hanna Piątek
Dominik Porzycki
Jakub Pudło
Amelia Stachowska
Pola Stola
Tymon Stola
Wiktor Szykuła
Weronika Waszczuk
Kamila Wróblewska
Jan Żuk

oddział ,, Tęczowa Kraina’’

Weronika Bałut
Elena Furtak
Amelia Glina
Kornelia Gogołek
Michalina Gregorczuk
Oliwier Harcej
Aleksander Jędrzejewski
Amelia Kowalska
Leon Nafalski
Aleksandra Skrok
Mikołaj Skroś
Mikołaj Socha
Gustaw Sztejn
Zofia Sztejn
Szymon Węglowski
Roksana Wojnowska