W Szkole Podstawowej w Strachosławiu rozegrano Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej chłopców. W zawodach wzięli udział zwycięzcy zawodów międzygminnych z: Rudy Huty, Wierzbicy, Dubienki  i Strachosławia.

W całym turnieju triumfowali gospodarze ze Strachosławia, którzy bez straty seta pokonali kolejno reprezentantów z Wierzbicy 2:0 (25:22, 25:7), siatkarzy z Dubienki 2:0 (25:20; 25:21) oraz rówieśników z Rudy Huty 2:0 (25:14;25:11). Drugie miejsce wywalczyli zawodnicy z Wierzbicy wygrywając 2:0 (25:19; 25:20)z reprezentacją Rudy Huty i siatkarzami z Dubienki 2:0 (25:18,25:14). Trzecie miejsce przypadło Dubience, która pokonała rówieśników z Rudy Huty 2:1 (25:18; 24:26; 15:9). Na czwartym miejscu uplasowała się reprezentacja Rudy Huty.

Wszystkie zespoły odebrały z rąk dyrektora Barbary Błazuckiej pamiątkowe puchary i dyplomy ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Chełmie. 

Zwycięski zespół wywalczył prawo startu w zawodach rejonowych, które odbędą się w Chełmie.

Kolejność miejsc:

Strachosław – opiekun Dariusz Stocki
Wierzbica – opiekun Robert Boraczuk
Dubienka – opiekun Stanisław Strelczuk
Ruda Huta – opiekun Marek Tarnowski

Zwycięski zespół wystąpił w składzie. Patryk Petruk, Kacper Szymański, Patryk Gajewski, Mateusz Grzywna, Kacper Nowak, Przemysław Sulikowski, Wiesław Fajman, Jakub Daniło, Jan Dżaman, Kajetan Góźdź, Jakub Żeliszczak. Opiekun: Dariusz Stocki.