W Szkole Podstawowej Nr 8 w Chełmie rozegrano półfinał wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce dziewcząt. W zawodach wzięły udział zwyciężczynie zawodów powiatowych z: SP Nr 1 w Świdniku, SP w Strachosławiu, SP Nr 5 w Chełmie i SP Nr 8 w Chełmie. Na zawody nie dojechały reprezentantki powiatów z Łęcznej i Włodawy.  W całym turnieju zwyciężyły koszykarki ze Strachosławia pokonując kolejno: SP Nr 8 Chełm 16:15, SP Nr 1 Świdnik 46:6 i rówieśniczki z SP Nr 5 Chełm 29:16. Drugie miejsce wywalczyły gospodynie SP Nr 8 Chełmie wygrywając 39:12 z SP Nr 5 Chełm i zwyciężając 44:25 SP Nr 1 Świdnik. Trzecie miejsce w zawodach zajęły reprezentantki SP Nr 1 Świdnik pokonując koszykarki z SP Nr 5 w Chełmie 20:19. Tym samym zawodniczki SP Nr 5 w Chełmie uplasowały się na czwartym miejscu. Zwycięski zespół wywalczył awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w Białej Podlaskiej.

Kolejność miejsc:

SP Strachosław – opiekun Dariusz Stocki
SP Nr 8 Chełm – opiekun Mariusz Koniuszewski
SP Nr 1 Świdnik
SP Nr 5 Chełm – opiekun Agnieszka Kusiak

SP Strachosław wystąpiło w składzie:  Martyna Gontarz, Julia Kołosińska, Natalia Kołosińska, Julia Hałaj, Julita Paszkiewicz, Aleksandra Dudek, Urszula Gontarz, Nikola Sadlej, Oliwia Bochen, Natalia Muszałowska – Norko, Aleksandra  Radzieńczak. Opiekun: Dariusz Stocki.