W Białej Podlaskiej rozegrano finał gimnazjady wojewódzkiej w koszykówce dziewcząt. W zawodach wzięły udział mistrzynie rejonów z: Konstantynowa (powiat bialski), Gimnazjum Nr 2 z Białej Podlaskiej, Gimnazjum Nr 2 z Kraśnika, Gimnazjum Strachosław (powiat chełmski) i Gimnazjum Nr 24 z Lublina. W wyniku losowania uczestniczki podzielono na dwie grupy.

 

W grupie A Gimnazjum Nr 2 z Białej Podlaskiej pokonało Gimnazjum Strachosław 25:15 i Gimnazjum Nr 24 z Lublina 29:20. W trzecim meczu tej grupy gimnazjalistki ze Strachosławia zwyciężyły koszykarki z Lublina 23:21.

 

Kolejność miejsc w grupie A:

 

Gimnazjum Nr 2 Biała Podlaska

Gimnazjum Strachosław

Gimnazjum Nr 24 Lublin

 

W grupie B gimnazjalistki z Konstantynowa bez żadnych problemów pokonały reprezentantki Gimnazjum Nr 2 z Kraśnika 42:18.

 

Kolejność miejsc w grupie B:

 

Gimnazjum Konstantynów

Gimnazjum Nr 2 Kraśnik

 

W meczu o trzecie miejsce w mistrzostwach gimnazjalistki ze Strachosławia zwyciężyły rówieśniczki z Gimnazjum Nr 2 w Kraśniku 32:31.

 

W finale gospodynie Gimnazjum Nr 2 Biała Podlaska uległy reprezentantkom Konstantynowa 24:31.

 

Klasyfikacja końcowa:

 

Gimnazjum Konstantynów

Gimnazjum nr 2 Biała Podlaska

Gimnazjum Strachosław

Gimnazjum Nr 2 Kraśnik

Gimnazjum Nr 24 Lublin

 

Sukces zespołu ze Strachosławia jest tym większy, że jako jedyny zespół spośród finałowej piątki nie uczestniczy na co dzień w rozgrywkach lubelskiej wojewódzkiej ligi koszykówki.

 

                Gimnazjum ze Strachosławia wystąpiło w składzie: Róża Stafińska, Sylwia Kuchta, Zuzanna Wojtiuk, Natalia Krupa, Patrycja Dudek, Klaudia Łysakowska, Martyna Gontarz, Julia Kołosińska, Julia Hałaj, Aleksandra Dudek, Julita Paszkiewicz. Opiekun: Dariusz Stocki.