W Nałęczowie rozegrany został Finał Województwa Lubelskiego LZS w piłce siatkowej chłopców. W zawodach tych uczestniczyli również gimnazjaliści ze Strachosławia. Podopieczni Dariusza Stockiego wywalczyli Wicemistrzostwo Województwa pokonując Krzczonów 2:0, Klementowice 2:1, Wysokie 2:0, ulegając jedynie gospodarzom reprezentantom Nałęczowa 0:2 późniejszym zwycięzcom mistrzostw. Trzecie miejsce zajęli siatkarze z Krzczonowa pokonując Wysokie 2:0 i Klementowice 2:1. Na czwartym miejscu uplasowali się gimnazjaliści z Wysokiego pokonując Klementowice 2:0, tym samym Klementowicom przypadło piąte miejsce. Na zawody nie dojechał zespół z Annopola.  Sukces drużyny jest tym większy, że żaden z reprezentantów Strachosławia na co dzień nie trenuje w klubie w przeciwieństwie do innych zespołów. Natomiast uczeń Przemysław Sulikowski został wybrany najlepszym atakującym zawodów.

Były to pożegnalne zawody  Dariusza Stockiego, który od 20 listopada pełni funkcję Wójta Gminy Kamień. Uczniowie ze szkoły w Strachosławiu pod opieką Pana Stockiego przez szereg lat odnosili liczne sukcesy na szczeblu międzygminnym, powiatowym, rejonowym i wojewódzkim. Gratulujemy i życzymy nowo wybranemu wójtowi twórczej efektywnej i skutecznej pracy oraz wielu sukcesów na rzecz lokalnej społeczności.

Drużyna wystąpiła w składzie: Kacper Nowak, Przemysław Sulikowski, Jan Dżaman, Kajetan Góźdź, Patryk Wojtiuk, Maciej Gajuk, Kacper Sadlej, Mateusz Weremczuk, Albert Matwiejczuk, Patryk Durko, Kamil Szałaj, Kacper Pradun. Opiekun: Dariusz Stocki