W Czerniejowie w Gminie Kamień odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze. Do rywalizacji przystąpiły drużyny ochotniczych straży pożarnych z: Czerniejowa, Kamienia i Strachosławia, na zawody nie dojechali druhowie z OSP w Pławanicach. Drużyny młodzieżowe reprezentowały dziewczęta z OSP w Kamieniu oraz gościnnie uczniowie z klas mundurowych o profilu strażackim z III LO w Chełmie. Strażacy ochotnicy walczyli w sztafecie bojowej i sztafecie pożarniczej 7×50 z przeszkodami, natomiast zespoły młodzieżowe  rywalizowały w rozwinięciu bojowym i biegu sztafetowym 400m z przeszkodami. Po niezwykle wyrównanej rywalizacji zwyciężyło OSP w Kamieniu przed OSP w Czerniejowie, a na trzecim miejscu uplasowało się OSP w Strachosławiu. Wszystkie startujące drużyny odebrały z rąk Wójta Gminy Kamień Dariusza Stockiego i zastępcy Komendanta Miejskiego Straży Pożarnej w Chełmie Wojciecha Chudoby pamiątkowe dyplomy i nagrody pieniężne. Zwycięzcy zawodów druhowie z OSP w Kamieniu będą reprezentowali gminę na zawodach powiatowych.