Piotr Czapka, twórca ludowy z Kamienia, który od wielu lat w zaciszu domowym, szkicuje, maluje, rzeźbi i tworzy wieńce dożynkowe, pisanki na jajkach kurzych, kaczych, gęsich i wydmuszkach strusich, zdobył pierwsze miejsce na Ogólnopolskim Konkursie na pisankę Wielkanocną w Świnoujściu za ażurowe pisanki na strusich wydmuszkach.

Jak sam mówi, pisanki woskowe tworzył od najmłodszych lat w Wielkim Tygodniu razem z mamą. Później były woskowe kolorowe drapanki, drapanki malowane. Od paru lat ażurki na gęsich i strusich wydmuszkach. Wykonanie ażurowej pisanki na strusiej wydmuszce zajmuje mu średnio tydzień w zależności od wzoru. Za namową znajomych zaczął wysyłać swoje prace na konkursy.

Tematem jego prac są sceny rodzajowe z życia wsi i religijne.

Ponadto w Ogólnopolskim Konkursie Malarstwa Nieprofesjonalnego w Bielsku-Białej artysta zdobył wyróżnienie honorowe za obraz „Kolędowanie z Herodem”. W konkursie wzięło udział 152 autorów.