Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Zapach piernika, świeżo ścięta i przystrojona choinka – to buduje magiczny świąteczny klimat. I właśnie po to, aby i w naszej świetlicy zagościła świąteczna atmosfera kolejny raz zorganizowaliśmy warsztaty bożonarodzeniowe, na które zaprosiliśmy dzieci wraz z rodzicami z terenu gminy Kamień.

Dekorowanie choinki, stołu, drzwi i całych domów to tradycja, która tym świątecznym dniom nadaje wyjątkowości i piękna oraz niezwykłej atmosfery. Organizator  warsztatów zapewnił uczestnikom potrzebne materiały, instrukcje wykonania oraz niósł pomoc podczas realizacji pomysłów. Mali artyści z rodzicami przy dźwiękach kolęd i piosenek świątecznych wykonywali ozdoby świąteczne. Dekorowali styropianowe bombki, choinki i skrzaty, projektowali kartki bożonarodzeniowe, wykonywali ozdoby choinkowe. Czas upłynął w miłej, rodzinnej atmosferze wśród wspólnych rozmów i śmiechu. Wszyscy pracowali z ogromnym zapałem.

Warsztaty miały na celu kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych, rozwijanie ekspresji plastycznej dzieci ,współdziałanie dzieci i dorosłych w tworzeniu ozdób bożonarodzeniowych, rozwijanie zdolności manualnych oraz wyobraźni, popularyzacja rękodzieła jako atrakcyjnej formy aktywności, pozwalającej na zdobycie nowych umiejętności, integracja osób oraz propagowanie czynnego uczestnictwa w kulturalnym życiu obszaru.